Strona główna  /  Kronika Federacji

Kronika Federacji

 Zakon Marianistów ma już 200 lat! Serdecznie gratulujemy naszym kochanym marianistom: o. Emilio i br. Jose, ogarniamy ich modlitwą, polecamy Bogu, za wstawiennictwem Maryi, ich posługę i powołanie zakonne. Dziękujemy im za zaangażowanie i wysiłek, jaki wkładają w pracę na rzecz naszych szkół oraz sodalicji!
 Metropolita częstochowski abp Wacław Depo zatwierdził Statut Sodalicji Mariańskiej przy Jasnej Górze. Dekret zatwierdzający przekazał na ręce Pani Teresy Moś, prezes SM przy Jasnej Górze oraz o. Marcina Minczyńskiego OSPPE, moderatora, notariusz Kurii Metropolitalnej Częstochowskiej ks. Damian Kwiatkowski. Sam dekret, jak i cały statut, zostanie wkrótce opublikowany.
 16 września 2017 r. odbyła się XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskich na Jasną Górę, która przebiegała pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie (J 2,5)" Słuchanie i działanie. Dziękowaliśmy Bogu i Maryi za Rok Jubileuszowy 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 Już od czwartku 14 września w Częstochowie swoje skupienie rekolekcyjne miała młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Federacji SM w Warszawie. Skupienie prowadził marianista br. Jose Iglesia, a w programie była m.in.: modlitwa, wprowadzenie w duchowość sodalicyjną, zabawy i konkursy. - Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć naszym uczniom specyfikę i charakter naszej szkoły, która jest prowadzona przez Federację SM. Więcej...

 Z okazji 100 - lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej, Federacja Sodalicji Mariańskich w Polsce serdecznie zaprasza sodaliski i sodalisów wraz z rodzinami na samolotową pielgrzymkę do Fatimy, która odbędzie się w dniach 16 - 19 listopada 2017 r. (czwartek - niedziela). Szczegółowe informacje[...] Więcej...